Daily Archives: 29 Maj, 2019

PRESIDENTI I SLLOVENISË, BORUT PAHOR, PRITET NË MAL TË ZI ME NDERIMET MË TË...

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq , priti me nderimet më të larta shtetërore  Presidentin e  Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, i cili...

RAPORTI I KE-së PËR MALIN E ZI

Komisioni Evropian ka publikuar sot raportin e progresit për vitin 2019 për vendet e Ballkanit Perëndimor. Komisionari i BE për Politikat Evropiane të Fqinjësisë...

MARKOVIQ, VIZITË ZYRTARE NË KOSOVË, TAKOHET ME HARADINAJ

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në një takim kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq. Sipas një njoftimi,...

PROCEDURAT E NJËVLERSHMËRISË SË DIPLOMAVE PËR TË VAZHDUAR STUDIMET NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, njofton të interesuarit që duan të vazhdojnë studimet e larta në Republikën e Shqipërisë, për vitin...

ZYRTARË NGA KOMUNA E TUZIT ZHVILLUAN TAKIME PUNE NË KOMUNËN E ULQINIT, BUDVËS DHE...

Me iniciativë të vet, Ushtruesi i detyrës së Kryeadministratorit të Tuzit,  si dhe UD të Sekretares së Sekretariatit për qeverisje lokale Robert Camaj si...

BELGJIKA MBËSHTET RRUGËN EVROPIANE TË MALIT TË ZI

Belgjika mbështet fuqishëm rrugën evropiane të rajonit dhe Mali i Zi është me shumë parametra një shembull që duhet ta ndjekin vendet e tjera...

FORCIMI I KAPACITETEVE ADMINISTRATIVE DUHET TË JETË NË QENDËR TË VËMENDJES

Bashkimi Evropian, do të mbetet plotësisht i përqendruar në integrimin e Ballkanit Perëndimor, duke ndjekur objektivat e Strategjisë së Zgjerimit dhe Komisioni Evropian i...

MARKOVIQ: MALI I ZI NUK DO TË NDËRPRES MARRËDHËNIET DIPLOMATIKE ME RUSINË

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, gjatë orës së kryeministrit, tha se qeveria e Malit të Zi nuk do të ndërpres marrëdhëniet diplomatike...

PAHOR NË VIZITË ZYRTARE NË MALIN E ZI

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të qëndrojë në dy ditët e ardhshme për vizitë zyrtare në Malin e Zi, ku do të pritet...

ZGJEDHJET LOKALE NË TUZ, MË 3 MARS 2019

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, solli vendim për shpalljen e zgjedhjeve lokale për këshilltarët e Kuvendit të Komunës së Tuzit,  për më...
- Reklamë -

LAJME NGA MALËSIA

TË NDRYSHME