TERMET NË MAL TË ZI, EPIQENDRA NË ULQIN

0
71

Tërmeti me fuqi 4,2 shkallë të Rihterit, lëkundi pjesën më të madhe të Malit të Zi.

Sektori për sizmologji të Entit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji njoftoi se në ora 14:47 u regjistrua tërmeti me fuqi të ulët me epiqendër tre kilometra në juglindje nga Katërkolla.

Tërmeti nuk shkaktoi dëme materiale në zonën e epiqendrës.

SHARE